Prof. Dr. Zeki BAYRAKTAR

1991’de Uludağ Ü. Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Üroloji ihtisasını 1995-1999 yılları arasında İstanbul Bezmialem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde yaptı. 1999’da üroloji uzmanı, 2012’de doçent, 2018’de profesör oldu (İstanbul Medipol Üniversitesi). 2012-2022 yıllarında Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji ABD’a çalıştı. Ocak 2023’ten itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sancaktepe Şehit Prof.Dr.İlhan Varank EAH Üroloji Kliniğinde çalışmaktadır.

Üroloji alanında yayınlanmış yüze yakın makale ve tebliği ve üç kitabı bulunmaktadır [‘’İnterseks-Hermafrodit Ve Eşcinsel’’ , “Transseksüellik” ve ‘’Bilimsel Veriler Işığında Sansürsüz Cinsellik’’].

2010-11’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı dahilinde “Hadis Usulü” ve “Mütevatir Hadis ve Ahad Haber” konuları üzerine çalışmalar yapmıştır. “Kur’an’ın Nebevi Tatbikatı Sünnet”, “Kur’an ve Sünnet Ama Hangi Sünnet” ve “Kader Risalesi Özelinde Hasan El-Basri’nin Sünnet Anlayışı Ve Tarihteki İlmî Soykırımlar” adlı kitapları da olan hocamız SUSEM’de Güncel Tıbbî-Fıkıh Problemleri dersleri vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.